Rzutki, rzutki, rzutki to gra polegająca na trafianiu w cel specjalnie przystosowanymi rzutkami – najbardziej oficjalna z nich wyróżnia się numeracją pól, gdzie najwyżej zdobyte (20 punktów) trójkątne pole znajduje się na górze. Ponadto rzutki to zarówno sport zawodowy, jak i tradycyjna rozrywka popularna zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii, a także w krajach skandynawskich i USA.

Pojedyncza gra (noga) to pojedynek dwóch graczy, którzy na przemian wykonują trzy rzuty rzutkami do celu. Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy osiągnie określoną liczbę punktów (zwykle 301 lub 501), gdzie punkty są „liczone od tyłu” – np. od 301 do 0.

W popularnym wariancie „double out” ostatni rzut musi trafić w podwójne pole lub środek tarczy (bulley) i obniżyć wynik gracza do zera. Jeśli gracz trafi ujemne pole, jego tura dobiega końca, a wynik z poprzedniego pola Ponieważ podwójne kwadraty są małe, zakończenie nogi (zwane „podwajaniem” lub „sprawdzaniem”) jest jedną z najtrudniejszych części rundy – początkujący zwykle pomijają tę zasadę. Dłuższe gry są często dzielone na zestawy, które składają się z określonej liczby nóg.

Zapraszamy do naszej oferty!