Rzutki Winmau ze stali

Miękkie rzutki Winmau

Strzałki ze stali jednorożca

Miękkie rzutki jednorożca

Inne rzutki

Rzutki ONE80

Każda profesjonalna rzutka składa się z następujących elementów:

  1. GROT – czubek

Generalnie dostępne w wersji plastikowej do celów elektronicznych oraz w wersji metalowej do celów brisol / sizal. Powszechnie znane są dwa rozmiary końcówek gwintów: wąskie 2BA i 1/4 – szerokie

  1. BAREL – beczka

Część, za którą zawodnik trzyma rzutkę. To najważniejszy element lotki, pełniący rolę ciężarka. Producenci będą starali się wykorzystywać materiały, kształty i elementy wykończeniowe, aby uzyskać jak najwyższą precyzję wagową i sprostać nawet najbardziej indywidualnym oczekiwaniom graczy.

  1. WAŁEK

Część między lufą a piórkiem. Odpowiada za stabilność lotu i utrzymuje piórko. Standardowy trzonek, w którym zrywa się z lufą, posiada gwint, w którym łączy się z piórkiem, posiada cztery nacięcia. Wały wykonane są z różnych materiałów i mają różną długość, dzięki czemu gracz ma optymalny rzut.

  1. PIÓRKO

części celu, które są odpowiedzialne za zapobieganie obracaniu się celu podczas lotu. Pióra są podzielone według kształtu, który dobierany jest zgodnie z preferencjami gracza. Obecnie producenci oferują szeroką gamę wzorów, kolorów i nadruków.

Każdy zestaw zawiera 3 rzutki (z wyjątkiem rzutek przemysłowych).